Zabiegi pielęgnacyjne dla psów rasy Shih Tzu

Zabiegi pielęgnacyjne dla psów rasy Shih Tzu

Jeśli staniemy się właścicielami czworonoga rasy Shih Tzu, musimy poświęcić niemało czasu na jego pielęgnację.
Rasa ta, podobnie jak Maltańczyki, czy Yorkshire terriery zamiast sierści posiada włosy, podobne do ludzkich. Pielęgnacja ich, jest bardzo ważna, bez względu na to czy piesek będzie brał udział w wystawach, czy też nie.

Decydując się na tę rasę, musimy zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne tj. szampony, odżywki oraz odpowiednie szczotki.
Mało tego, włosy Shih tzu ciągle rosną i trzeba się liczyć z dosyć częstymi wizytami u groomera (co 2 – 3 miesiące), o ile ich nie hodujemy.
Niestety, wizyty u profesjonalnego psiego fryzjera do najtańszych nie należą. Zarówno zabiegi pielęgnacyjne, jak również strzyżenie są dosyć kosztowne.

Strzyżenie niejednokrotnie bywa bardzo stresujące dla naszego pupila, a zwłaszcza, gdy trafi w ręce groomera bez pasji i znajomości psiej psychiki, a wykonującego swój zawód tylko w celach zarobkowych – wtedy trauma i niechęć przed strzyżeniem pozostaje do końca życia.
Najlepszym rozwiązaniem będzie maszynka do strzyżenia psów, która może znaleźć się na wyposażeniu naszego domu.
Zakup takiej maszynki, pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, jak również stres u naszego psiaka związany z wizytami w profesjonalnym salonie.
Jeśli zależy nam na powyższym na pewno nauczymy się sami strzyc psiaka. Jak do wszystkiego potrzebna będzie minimalna wiedza na początek, chęci i niemało cierpliwości. Może nie wyjdzie nam idealnie za pierwszym razem, ale za drugim na pewno lepiej.
Jeśli się jednak okaże, że w tej kwestii jesteśmy prawdziwymi beztalenciami, no cóż …… pozostają usługi groomera. Pamiętajmy tylko, aby był to fryzjer z prawdziwego zdarzenia.