Osoba, która zadba o piękno naszego zwierzaka

Psiaki i koty to prawdziwi przyjaciele człowieka i wiele osób uważa ich za członków rodziny. Nic dziwnego, że właściciele zwierzaków pragną by ich skarby prezentowały się jak najlepiej. W końcu o członka rodziny wypada dbać prawda? 🙂 W związku z wysokim zainteresowaniem usługami strzyżenia zwierząt, powstał zawód o nazwie groomer.

wanna do kapieli psow - GroomStar

Zadania groomera

Do obowiązków groomera należy wiele czynności. Przede wszystkim powinien on profesjonalnie zająć się sierścią kota bądź psa oraz jego pazurkami. Osoba wykonująca ten zawód jest w posiadaniu specjalnych produktów do pielęgnacji sierści i urządzeń takich jak maszynka do strzyżenia psów i wanna groomerska. Podstawowe usług świadczone przez groomera to:
– dokładna kąpiel,
– rozczesanie sierści,
– trymowanie,
– strzyżenie,
– obcięcie pazurków,
– wyczyszczenie uszu i zębów,
– usunięcie insektów.

Coraz większa popularność zawodu

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego groomera? Szampony i inne środki do pielęgnacji zwierząt nie należą do tanich. Czasem jest oszczędniej oddać psa, czy kota do kąpieli, niż samemu zaopatrywać się w kosmetyki, na których się nie znamy. Obcinanie pazurków też nie należy do najprostszych. Trzeba wiedzieć jak to zrobić, aby nie skrzywdzić zwierzaka.

Najczęściej salony pielęgnacyjne odwiedzają właściciele małych ras, które przebywają wyłącznie w domu. Oczywiste jest, że pragniemy by psy i koty spędzające z nami każdą chwilę były właściwie wypielęgnowane. Danie o higienę i wygląd psiaka jest coraz popularniejszy.